Programator tygodniowy – 7 kanałowy sterownik ogrzewania mieszkania

Urządzenie to umożliwia zaprogramowanie innych temperatur w każdym pokoju o różnych porach (np. rano, popołudniu i wieczorem) dla każdego dnia tygodnia. Do dyspozycji są trzy cykle dobowe. Każdy cykl można zaprogramować, aby włączany i wyłączany był o określonej godzinie. System składa się z centrali zarządzającej oraz manipulatorów, gdzie prezentowane są wszelkie informacje. Za ich pomocą dokonuje się wszystkich ustawień.

Podstawowe parametry

 

Ogólna zasada działania

W ciągu tygodnia istnieje możliwość zaprogramowania 147 cyklów. Każdy cykl wymaga zaprogramowania temperatury zadanej, histerezy oraz godziny startu i końca trwania. Dodatkowo należy określić czy dany cykl ma być aktywny, czy też nie. Urządzenie porównuje wartość odczytanej temperatury do wartości zaprogramowanej przez użytkownika. Jeśli temperatura spadnie poniżej temperatury zadanej, to nastąpi włącznie grzania dla danego kanału (wyjście przekaźnikowe zostanie włączone – zostanie podane 230V). Wyłączenie grzania nastąpi dopiero wtedy, gdy wartość temperatury w pomieszczeniu (na czujniku) wzrośnie do temperatury zadanej powiększonej o wartość temperatury histerezy. Po przekroczeniu tej temperatury wyjście przekaźnikowe zostanie wyłączone (wyjście przekaźnikowe zostanie wyłączone).

Manipulatory

Manipulatory komunikują się z centralą za pomocą przewodu sieciowego UTP (popularna skrętka). Wykonane są ze szlifowanej blachy nierdzewnej 3mm ciętej laserowo. Ustawienia dokonywane są za pomocą pięciu podświetlanych przycisków. Zastosowany został czterowierszowy, podświetlany wyświetlacz LCD. Istnieje możliwość płynnej regulacji mocy podświetlania. Montaż odbywa się bezpośrednio do ściany, za pomocą czterech wkrętów o łebku typu torx (gwiazdki). Po zamontowaniu manipulator znajduje się  praktycznie na równo ze ścianą.

Easy AdSense by Unreal

Istnieje możliwość podłączenia nawet kilkunastu manipulatorów tworząc sieć wspólnie z centralą.

Centrala

Elektronika centrali umieszczona jest w skrzynce metalowej z uchylnymi drzwiczkami. Znajdują się tu: zasilacz, karty przekaźnikowe, płyta główna. Do płyty głównej podłączane są cyfrowe czujniki temperatury (max. 50m) za pomocą trzech przewodów. Wyjście przekaźnikowe służą do podłączenia elektrozaworów regulujących przepływ ciepłej wody w grzanym obiekcie. Istnieje możliwość dostosowania napięcia wyjściowego.

Tryb pracy letniej

Urządzenie wyposażone jest w możliwość pracy w trybie letnim. Tryb ten przewidziany jest do aktywacji w sezonie, gdzie nie jest potrzebne grzanie pomieszczeń. Tryb ten różni się od normalnej pracy, tym, że wyłącza on wszystkie wyjścia przekaźnikowe (wyłącza grzanie), nawet, jeśli temperatura spada poniżej zadanej. Podczas, gdy tryb ten jest aktywny, to w manipulatorze na wyświetlaczu LCD widnieje informacja o stanie systemu „SUMMER”, przy nazwach kanałów wyświetlane będą informacje odnośnie obecnych cyklów, lecz nigdy nie będzie wyświetla ikona grzania.

Inne informacje

Szczegółowe informacje odnośnie urządzenia zawarte są w instrukcji obsługi - Instrukcja obsługi programatora tygodniowego - SYSOG-02 (1.36 MB).
Istnieje możliwość dostosowania systemu sterowania ogrzewaniem do indywidualnych wymagań. W razie pytań proszę o kontakt.

4 Responses

Subscribe to comments via RSS

 1. Written by Szymek
  on 18 października 2012 at 20:10
  Odpowiedz · Permalink

  Witam ma pytanie jaką magistralą podłączyłeś manipulatory czy to i2c

  • Written by Wojtek
   on 18 października 2012 at 20:12
   Odpowiedz · Permalink

   Manipulatory komunikują się miedzy sobą, a centralą za pomocą magistrali RS485 z własnym protokołem.

 2. Written by Printex
  on 17 lutego 2016 at 13:50
  Odpowiedz · Permalink

  Mam, korzystam, polecam. Wielka wygoda.

 3. Written by daniel
  on 9 listopada 2016 at 15:21
  Odpowiedz · Permalink

  witam na sprzedaż Sześcio punktowy termostat ogrzewania podłogowego z wyś. LCD ? jaka cena ? kpl

Subscribe to comments via RSS

Leave a Reply