Uniwersalna płytka uruchomieniowa na Atmega8

Opisywana płytka testowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób rozpoczynających przygodę z programowaniem mikroprocesorów z rodziny AVR. Jej niewątpliwą zaletą jest bardzo niski koszt wykonania oraz prostota. Istnieje możliwość dołączenia własnych modułów rozszerzających możliwości płytki lub też gotowych – zaprezentowanych na stronie.

Podstawowe informacje

Schemat wyprowadzeń:

 

Easy AdSense by Unreal

 Informacje dodatkowe:

Na stronie również znajdują się również gotowe moduły rozwojowe przeznaczone do płytki uruchomieniowej.
Dysponuję zarówno płytkami PCB do wyżej wymienionego projektu, jak i gotowym do pracy, w pełni polutowanym układem. W przypadku pytań/zainteresowania proszę o kontakt.

Dokumentacja:

6 Responses

Subscribe to comments via RSS

 1. Written by LordBlick
  on 2 lipca 2012 at 22:49
  Odpowiedz · Permalink

  Opis pinów Kanda jest z lustra, czyli od spodu złącza, a nie tak jak się to opisuje normalnie, czyli z przodu wlutowanego gniazda.

 2. Written by LordBlick
  on 2 lipca 2012 at 23:02
  Odpowiedz · Permalink

  Jednak dobrze, sorki za zamieszanie…

 3. Written by Wojciech
  on 14 sierpnia 2012 at 15:49
  Odpowiedz · Permalink

  Witam. Projekt wykonałem – dziękuję za umieszczenie go. Jednak niestety muszę się przyczepić do paru rzeczy – przede wszystkim dlatego, żeby nikt rzucał ze złości płytką o ścianę.

  Otóż, przede wszystkim, źle poprowadzono ścieżki MOSI i MISO – a dokładniej na odwrót. Ponadto, m.in. zgodnie z tym artykułem: http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011/04/minimalne-podlaczanie-pinow.html brakuje kilku połączeń (agnd, avcc). Można było również dorzucić kondensator m.in. na aref.

  Jak pisałem, moim celem nie było krytykowanie, żeby krytykować – tylko żeby wyciągnąć wnioski. Ja się nauczyłem, że nie mogę polegać na innych i w ciemno powielać schematy. Mam nadzieję, że autor też wyciągnie jakieś wnioski.

  A tak w ogóle to układzik już działa, dziękuję jeszcze raz, bo właśnie czegoś takiego potrzebowałem, tym bardziej, że nie chciało mi się projektować :) Poza tym, ciekawa stronka – mam nadzieję, że nie zabraknie zapału do dalszej pracy, a dokładniej – do dalszej zabawy. Pozdrawiam.

  • Written by Wojtek
   on 13 października 2012 at 15:45
   Odpowiedz · Permalink

   To prawda, odwrotnie poprowadzone są MISO/MOSI. Płytkę ta projektował kolega i niestety przez zwykły przypadek tak mu się źle poprowadziło te sygnały.
   Jak wiadomo zaprojektowanie takiej płytki to 20 minut pracy, nawet nie. Zamieszczona ona jest tylko dlatego, by zaoszczędzić czas dla innych – praktycznie każdy jest w stanie zaprojektować sobie taką płytkę.

 4. Written by Bakuś
  on 1 stycznia 2013 at 21:24
  Odpowiedz · Permalink

  Czy obecnie PDF z mozajką ścieżek jest już poprawny? Tzn ten błąd z zamianą MISO/MOSI już został poprawiony?

 5. Written by Lukas
  on 28 września 2014 at 12:33
  Odpowiedz · Permalink

  niestety schemat zawiera błąd jak wyżej nie został zmieniony ,
  zna ktoś może coś podobnego i poprawnego .czy będzie trzeba malować :)

Subscribe to comments via RSS

Leave a Reply