Instalacja sterowników programatora USBasp w Windows XP

Artykuł w kilku krokach ilustruje sposób instalacji sterowników programatora USBasp w systemie Windows XP w wersjach 64-bitowej, jak i 32-bitowej. Na końcu artykułu znajduje się link z którego można pobrać niezbędne sterowniki.

 1. Podłączenie programatora USBasp do gniazda USB komputera. W systemie powinien pojawić się następujący komunikat. W przypadku niepojawienia się automatycznego komunikatu należy wykonać dodatkowe kroki opisane na końcu artykułu, mają one na celu ręczne włączenie kreatora instalacji sterowników programatora.

 2.  Należy kliknąć na ukazany wcześniej komunikat. Nastąpi otwarcie kreatora instalacji sterowników. Konieczne jest wybranie opcji „Nie, nie tym razem” i kliknięcie ”Dalej >„.

 3. Na tym etapie należy wybrać opcję „Zainstaluj z listy…„, po czym przejść dalej.

 4. W kolejnym oknie należy wskazać lokalizację folderu ze sterownikami (link do ich pobrania znajduje się na końcu artykułu), analogicznie do poniższego zrzutu. Po wybraniu lokalizacji – przejść dalej, rozpocznie się instalacja sterowników.

 5. Po wykonaniu powyższych czynności sterowniki programatora USBasp powinny zostać poprawnie zainstalowane, co potwierdza otrzymany komunikat:
  Potwierdzenie poprawnie zainstalowanych sterowników programatora USBasp

 

Ręczne wywołanie kreatora instalacji sterowników

Easy AdSense by Unreal

W przypadku braku automatycznego pojawienia się komunikatu i kreatora instalacji sterowników należy włączyć go ręcznie w następujący sposób:

 1. Należy wejść w Menu Start->Prawym przyciskiem myszy na Właściwości.
   
 2. Następnym krokiem jest włączenie menadżera urządzeń.

  3. We włączonym menadżerze urządzeń należy odszukać programatora USBasp i klikając na niego prawym przyciskiem myszy wybrać  opcję „Aktualizuj sterownik…„. Po jej wybraniu włączy się kreator instalacji sterowników. Należy przejść do punktu numer 2 we wcześniejszym opisie.

Download

Link do pobrania sterowników działających w Windows XP: Sterowniki do programatora USBasp - Windows 7 i Windows XP (70.49 kB)

Posted on Kwiecień 15, 2012 at 22:55 by Wojtek · Permalink
In: Programatory · Tagged with: , , , , , , , ,

One Response

Subscribe to comments via RSS

 1. Written by Kasey
  on 30 marca 2015 at 20:20
  Odpowiedz · Permalink

  Very informative post, i’m regular reader of your website.

  I noticed that your site is outranked by many other
  blogs in google’s search results. You deserve to be in top ten. I know
  what can help you, search in google for:
  Omond’s tips outsource the work

Subscribe to comments via RSS

Leave a Reply