Sterownik źródła zasilania napędu bramy dla dwóch użytkowników

Urządzenie służy do sterowania źródłem zasilania dla innego urządzenia. Pozwala ono na podłączenie dwóch, niezależnych źródeł napięcia 230V (lub innego) oraz automatyczne ich przełączanie na wyjście. W tym wypadku układ służy do obsługi sterownika bramy wjazdowej. Odbiera on sygnał z pilotów dwóch użytkowników i w zależności od tego, który z nich nacisnął swój przycisk na pilocie przełącza zasilanie na jego źródło, po czym wysyła sygnał otwarcia/zamknięcia do sterownika bramy.

Podstawowe informacje:

Zasada działania:

Podstawową funkcją urządzenia jest odpowiednie przełączanie źródła napięcia podawanego na swoje wyjście. Wybór używanego źródła dokonywany jest na podstawie podanego sygnału na wejścia sterujące. Są one podłączone z odbiornikiem radiowym, który powinien zwierać dwa wyprowadzenia na płycie sterownika, po naciśnięciu odpowiedniego pilota.

Odbiornik radiowy powinien być zaprogramowany w taki sposób, by piloty użytkownika nr. 1 był przypisane do kanału nr. 1 w odbiorniku, natomiast piloty użytkownika nr. 2 do kanału nr. 2 odbiornika.

Zastosowanie urządzenia:

Easy AdSense by Unreal

Urządzenie może być wykorzystywane również do innych celów, niż sterowanie zasilaniem bramy wjazdowej dla dwóch użytkowników, gdzie każdy posiada swoje zasilanie – gdy z bramy korzysta pierwszy użytkownik to wybrane jest pierwsze źródło zasilania napędu bramy i oświetlenia, analogiczne jest postępowanie, gdy z bramy korzysta drugi użytkownik.

Układ nadaje się również do sterowania oświetleniem wspólnego placu/ulicy, gdzie wymagane jest czerpanie energii elektrycznej ze źródła użytkownika, który w danej chwili wykorzystuje oświetlenie. Po dokonaniu rożnych modyfikacji układ można zastosować również do innych celów.

Inne informacje:

Istnieje możliwość dostosowania urządzenia do indywidualnych wymagań. W przypadku zainteresowania układem proszę o kontakt.
Szczegółowe informacje znajdują się w instrukcji obsługi urządzenia, link do pobrania: Instrukcja obsługi sterownika źródła zasilania napędu bramy (1015 kB)

2 Responses

Subscribe to comments via RSS

 1. Written by Krzysztof Chojecki
  on 9 lipca 2013 at 6:44
  Odpowiedz · Permalink

  Witam. mam pytanie czy sa sterowniki dla więcej niż 2 użytkowników ,np. dla 8 ?jak to mozna rozwiązac?

 2. Written by Maryanne
  on 19 września 2014 at 14:26
  Odpowiedz · Permalink

  I read a lot of interesting posts here. Probably you spend a lot of time
  writing, i know how to save you a lot of time, there
  is an online tool that creates high quality, SEO friendly posts in minutes, just type
  in google – laranitas free content source

Subscribe to comments via RSS

Leave a Reply